Achaltekinský kůň

15. srpna 2017 v 23:05 | AliciaS |  Koně na SSO
Achaltekinský kůň je známý nejméně třitisíce let a pode některých odborníků je nejstarším čistokrevným plemenem na světě. Středověcí kočovníci ve středoasijském Turkmenistánu pečovali o tyto tvrdé a vytrvalé koně jako o poklad a jednali s nimi jako se členy rodiny.

Toto plemeno výborně snášelo i tvrdé pouštní podmínky, nedostatek krmiva a extrémní výkyvy počasí. V rove 1881 se Turkmenistán stal součástí ruské říše a achaltekinští koně byli nadále pěstováni v Rusku. Jméno plemene je odvozeno od turkmenského kmene Teke, který žil nedaleko achalské oázy. V současné době je achaltekinský kůň známý jako vynikající sportovní kůň.

Stavba těla:

Malá , ušlechtilá hlava. Dlouhý, tenký, vysoko nesený krk. Vysoký kohoutek. Hluboký, úzký hrudní koš. Dlouhý hřbet. Dlouhý, úzký, štíhlý trup, atletická stavba těla. Dlouhé, štíhlé a svalnaté nohy.

Vzhled a charakteristika:

Oko mandlového tvaru. Jemná srst s kovově zlatým leskem. Zbarvení může být hnědé, šedé, černé, plavé, kaštanové nabo zlaté. Je vysoký 150-162 cm. Může být tvrdohlavý, ale je i oddaný.

Využití:

Skokové disciplíny, drezura a vytrvalostní závody.

Výška: 150 - 162 cm

Původ: Turkmenistán, Asie

Temperament:


Označuje se jako ,,kůň jednoho pána". Je oddaný, ale může být i tvrdohlavý.CENA: 890 SC
ZBARVENÍ: Buckskin
VÝSKYT: Koňský trh


CENA: 990 sc
ZBARVENÍ: Cremelo
VÝSKYT: Silverglade Vineyard
Video:

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama